Вхід

 

Архів сайту з 2018 до серпня 2020 року.

Вимкнена можливість реєстрації на сайті, також закрита можливість сплачувати замовлення. Доступний перегляд матеріалів марафонів. 

Як виглядає презентація на уроці сучасного вчителя

Для підвищення ефективності навчання необхідне освоєння сучасних форм організації навчального процесу. Впровадження інформаційних технологій в освіту дозволяє багато в чому полегшити працю вчителя, підвищити в учнів мотивацію до навчання, ефективність і якість освіти. Інформаційні технології в сукупності з правильно підібраними технологіями навчання створюють необхідний рівень якості, варіативності, диференціації та індивідуалізації навчання.

Презентація (від англійського presentation — представлення) — це набір кольорових картинок-слайдів на певну тему. На кожному слайді можна помістити довільну текстову і графічну інформацію. Вона поєднує в собі динаміку, звук і зображення, тобто ті чинники, які найдовше утримують увагу дитини.

Одночасний вплив на два найважливіших органи сприйняття (слух і зір) дозволяють досягти набагато більшого ефекту. Доведено, що людина запам’ятовує 20 % почутого, 30 % побаченого і більше 50 % того, що вона бачить і чує одночасно. Таким чином, полегшення процесу сприйняття і запам’ятовування інформації за допомогою яскравих образів — це основа будь-якої сучасної презентації. Показати слайди можна засобами “головного” додатку — PowerPoint.

Використання мультимедійних презентацій дозволяє представити навчальний матеріал як систему яскравих опорних образів, наповнених вичерпною структурованою інформацією в певному порядку. У цьому випадку працюють різні канали сприйняття, що дозволяє закласти інформацію не тільки у фактографічному, але й в асоціативному вигляді в довготривалу пам’ять учнів. У процесі створення презентацій учитель може проявити себе і як сценарист, і як режисер, і як художник, і як виконавець, що дає можливість:

– конструювати урок, змінюючи порядок показу слайдів, їх кількість (приховати матеріал для поглибленого вивчення матеріалу), диференціюючи матеріал залежно від рівня підготовленості учнів навіть у процесі його проведення; – забезпечити кожен слайд додатковими візуальними ефектами (побудова слайда, перехід та ін.), що дозволяє пожвавити його під час демонстрації;

– забезпечити слайд (слайди) додатковими властивостями (приховати, установити порядок і час демонстрації та ін.).

Можливість декількох режимів демонстрації (зміна слайдів вручну — в прямому і зворотному напрямках, супроводжуючи кожен кадр поясненнями, автоматичний показ) дозволяє вчителю повернутися до матеріалу уроку на будь-якому його етапі.

Використання презентацій відкриває ширші можливості для творчого викладання технології, забезпечує диференційований і особистісно орієнтований (під час проведення уроку в кабінеті інформатики) підходи в навчанні.

Показ слайд-фільму супроводжується поясненнями (можливий показ як зі звуковим супроводом, так і без нього, з поясненнями вчителя по кадрах або в автоматичному режимі зміни слайдів). На наступному уроці фільм можна використовувати для того, щоб перевірити ступінь засвоєння матеріалу. Учитель демонструє на екрані той чи інший слайд і ставить контрольні питання. Відповіді можуть бути як усними, так і письмовими.

Використання на заняттях навчальних фільмів (слайд-фільмів) дозволяє наочно продемонструвати всій групі правильні прийоми роботи, їх послідовність. Учні вивчають динаміку технологічного процесу, особливості виконання кожної операції. Оскільки навчальний фільм може містити матеріал різного ступеня складності, з’являється можливість диференціювати його залежно від підготовленості тієї чи іншої групи учнів, повніше враховувати можливості кожного учня. Це відповідає вимогам сучасного особистісно орієнтованого підходу в навчанні.


Алек Подольский

10.06.2018

0ответы на "Як виглядає презентація на уроці сучасного вчителя"

Оставить сообщение

Дистанційні курси

Результат наших курсів - це перемоги наших слухачів на конкурсах, це слова захоплення керівництва і колег, це впевненість у власних силах і подолання нових вершин.

Приєднуйтесь до 12543 своїх колег, які вже навчаються на нашому сайті.

85.59 - Інші види освіти, н. в. і. у.

Контакти

м. Харків вул. Плеханівська 66/оф. 11

+38(057) 73-19-634

+38(068) 37-54-634

+38(066) 82-04-065

tutor.d.academy@gmail.com

marafon.osnova@gmail.com

Події

Немає подій

Хто онлайн

Никого нет on-line
|
Дистнційна Академія
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
X