Вхід

 

Архів сайту з 2018 до серпня 2020 року.

Вимкнена можливість реєстрації на сайті, також закрита можливість сплачувати замовлення. Доступний перегляд матеріалів марафонів. 

Урок в одному малюнку. Інфографіка замість довгого тексту.

Людський мозок — це об’єкт постійного вивчення та наукових суперечок учених у всьому світі. Однією з менш вивчених функцій мозку є пам’ять.

За останніми дослідженнями німецьких учених, в експерименті яких брали участь школярі третіх-дванадцятих класів, з’ясувалося, що робота нашої пам’яті будується головним чином на емоціях або враженнях та асоціаціях — ось секрет запам’ятовування великої кількості будь-якої інформації. Також учені довели, що краще запам’ятовується предмет, що викликає інтерес. У стані емоційного піднесення ми подеколи згадуємо речі, здавалося б, давно забуті.

З особливостями запам’ятовування пов’язані особливості сприйняття та осмислення дітьми різного навчального матеріалу. Кожен учень запам’ятовує і відтворює матеріал по-різному. І не тільки краще або гірше, а саме по-своєму, адже існують великі індивідуальні відмінності пам’яті: вона може бути хорошою по відношенню до одних предметів, явищ і поганою по відношенню до інших.

Розвинути пам’ять будь-якого типу допомагає зацікавленість матеріалом, позитивне ставлення до запам’ятовування та бажання вчитися. Тому для розвитку пам’яті школяра будь-якого віку корисні не тільки спеціальні вправи на запам’ятовування, але пробудження інтересу до знань, до окремих навчальних предметів, розвиток позитивного ставлення до них. Одним зі способів, який може допомогти вчителю втілити цей задум у життя, є інфографіка.

Інфографіка — це візуальне подання інформації, знань, даних. Під цим терміном розуміють будь-яке поєднання графіки й тексту. Інфографіка — прийом візуалізації, який є ефективним засобом комунікації. Візуалізація є основою сучасного інформаційного простору, адже без відповідних зорових образів неможливо уявити результати наукового дослідження або технічних розробок, успішний навчальний процес тощо.

Досить часто таке поєднання плутають з ілюстрацією, але основна відмінність полягає в змісті і наповненні малюнка. Коли ви дивитеся на інфографіку, то отримуєте інформацію про певний об’єкт і певний процес. Якщо дивитеся на ілюстрацію — насамперед переживаєте естетичне задоволення й емоції.

Найпростіша інфографіка — графіки, карти, таблиці, логічні схеми, кругові діаграми. У більш складному вигляді інфографіка може комбінувати фотографії, текстові блоки, таблиці, діаграми, реконструкцію подій, бути представлена у вигляді коміксів, карикатур, емблем, ілюстрацій. Вона дістає застосування в різних сферах — від науки і освіти до статистики та журналістики.

Якщо ви хочете утримувати аудиторію, якщо хочете дати їй щось, чого вона не знайде на іншому сайті або в підручнику — запропонуйте інфографіку. Найчастіше таким чином візуалізуються цифри, бо займають великий обсяг: якщо вам треба пояснити, як змінювалося певне економічне явище, ви не покажете дані в таблиці Excel, бо учень нічого в них не зрозуміє. Але інфографіка настільки ємна, що нею можна представити також і процеси, які супроводжували це явище. Вона вдало використовує таку людську особливість: близько 90 % потрібної інформації ми сприймаємо очима.

Сучасні технології і вільний доступ до Інтернету, а отже, й до величезного обсягу інформації дозволяють нашому мозку пропускати через себе такий обсяг інформації за день, який ми раніше могли пропустити мінімум за рік. У зв’язку з цим ми безперервно працюємо над тим, як структурувати цю інформацію, витягнути з неї максимум користі та втримати цей максимум у голові.

Візуалізації ставатиме більше, тому що масив інформації збільшується і люди все пропускають повз вуха, а інфографіка — це спосіб привернути увагу, достукатися до людини і пояснити їй те, що ви хочете пояснити.

Найголовніше у створенні інформаційної графіки — це, перш за все, її сполучуваність із текстом, вона ні в якому разі не повинна перешкоджати його сприйняттю. Також вона має бути доступною та зрозумілою, хоча й не обов’язково простою чи примітивною.

Інфографіку використовують, коли необхідно показати пристрій або алгоритм роботи чого-небудь, співвідношення предметів і фактів у часі й просторі, продемонструвати тенденцію розвитку, реконструювати подію, використати інструменти наочності й протиставлення, відобразити великі обсяги однорідної інформації, а також представити складну інформацію з мінімальними витратами часу.

 

Інфографіка сприяє економії місця й одночасно привертає увагу учня, спонукаючи його до ознайомлення із зображенням. Конкурувати з інфографікою за увагу учня можуть лише великі заголовки та значні за обсягом фотографії.

Цінність такого методу полягає в глибокому осмисленні й подальшому різнобічному висвітленні явищ і подій, де за допомогою візуальної подачі інформації відбувається висока концентрація фактів, але не перенасичення ними. Також застосування інформаційної графіки може бути викликано тим, що цей метод є доступним і прийнятним для викладу інформації учням, де вони отримують відомості швидко, з інтересом та максимальною інформаційною ефективністю.

Інфографіка — це відповідь сучасному темпу життя і поширенню гаджетів. Учень за секунду бачить на екрані явище в усій його повноті — причини виникнення, розвиток, результати. І все це яскраво подане. За такими новинками — майбутнє не лише медіа, але й сучасного навчального процесу.


Валерія Ємець

10.06.2018

0ответы на "Урок в одному малюнку. Інфографіка замість довгого тексту."

Оставить сообщение

Дистанційні курси

Результат наших курсів - це перемоги наших слухачів на конкурсах, це слова захоплення керівництва і колег, це впевненість у власних силах і подолання нових вершин.

Приєднуйтесь до 12543 своїх колег, які вже навчаються на нашому сайті.

85.59 - Інші види освіти, н. в. і. у.

Контакти

м. Харків вул. Плеханівська 66/оф. 11

+38(057) 73-19-634

+38(068) 37-54-634

+38(066) 82-04-065

tutor.d.academy@gmail.com

marafon.osnova@gmail.com

Події

Немає подій

Хто онлайн

Никого нет on-line
|
Дистнційна Академія
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
X