Вхід

 

Архів сайту з 2018 до серпня 2020 року.

Вимкнена можливість реєстрації на сайті, також закрита можливість сплачувати замовлення. Доступний перегляд матеріалів марафонів. 

Метод «шести капелюхів»

Ви коли-небудь чули про метод «шести капелюхів?». Якщо ні, то приготуйтеся дізнатися про метод, який допоможе систематизувати вічно безладні та блукаючі думки і стане чудовою альтернативою для проведення повсякденних занять. По-перше, це розвиває мислення, а по-друге, це цікаво!

Метод «шести капелюхів» був придуманий Едвардом де Боно, провідним авторитетом у галузі творчого мислення та навчання мислення як навички. Завдяки автору цієї ідеї 1996 року свою роботу розпочав «Інститут де Боно» в Мельбурні.

Метод «шести капелюхів» має на увазі ідею розгляду певної теми під призмами різного сприйняття, в нашому випадку цих призм шість. Все ще нічого не зрозуміли? Не переживайте, зараз ми розповімо детальніше.

Головну роль у цьому методі відіграють кольори. Їх шість — білий, червоний, чорний, жовтий, зелений і синій. Учасники процесу одягають, умовно, капелюхи цих кольорів, щоб розглянути всі гарненько з різних сторін. До речі, цікавий факт: використання методів де Боно дозволило сталеливарній компанії за один день сформулювати 21 000 ідей.

Стисло розглянемо всі «капелюхи».

Білий капелюх — уособлює суху інформацію, чисті факти. Людина надів її максимально об’єктивна, вона осмислює інформацію без емоційного забарвлення.

Червоний капелюх — відкритий прояв емоцій. Якщо в попередньому випадку людина була комп’ютером, що володіє лише інформацією, то в цьому випадку можна повністю розкріпачуватися і висловлювати свою думку. Всі емоції, що були приховані глибоко всередині, повинні вийти назовні. Можна спокійно говорити: «Так, ця ідея мені абсолютно не подобається» і багато іншого. Цікаво, що за такого підходу рівень конфліктів знижується, так як усі учасники процесу мають можливість виговоритися.

Чорний капелюх — дивиться на все з негативної точки зору, інакше кажучи, має критичне мислення. Ще один синонім типу мислення людини, яка одягнула цей капелюх, — «обережність».

Зелений капелюх — протиставлення попередньому капелюху. Це позитивне мислення. У цьому випадку ми перевертаємо все з такою ж точністю, тільки в інший бік. Тепер ми дивимося на те, що хорошого, а не поганого, може принести ця думка, ідея і т. п.

Зелений капелюх — пропонує нові варіанти розвитку, тобто шукає альтернативу. Він зосереджується на тому, щоб придумати щось абсолютно нове і неосвоєне.

Синій капелюх — це наш командир. Людина, яка відповідає за мислення синьою капелюхи повинна бути уважною, підкреслювати все сказане вище переліченими «капелюхами» і, виходячи з цього, робити висновки, підбивати підсумки. Головне, гарненько зосередиться!

Ось і весь метод. Цікаво, чи не так? Всі ділянки нашої півкулі починають працювати, і ось ми вже на один крок ближче до еволюції! Така методологія буде цікава не тільки дорослим, але й дітям, особливо коли в хід підуть справжні кольорові капелюхи! Блиск в очах будь-якої дитини гарантовано!


Науменко Кристина

10.06.2018

0ответы на "Метод «шести капелюхів»"

Оставить сообщение

Дистанційні курси

Результат наших курсів - це перемоги наших слухачів на конкурсах, це слова захоплення керівництва і колег, це впевненість у власних силах і подолання нових вершин.

Приєднуйтесь до 12543 своїх колег, які вже навчаються на нашому сайті.

85.59 - Інші види освіти, н. в. і. у.

Контакти

м. Харків вул. Плеханівська 66/оф. 11

+38(057) 73-19-634

+38(068) 37-54-634

+38(066) 82-04-065

tutor.d.academy@gmail.com

marafon.osnova@gmail.com

Події

Немає подій

Хто онлайн

Никого нет on-line
|
Дистнційна Академія
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
X